Belső utak tere – 2024

 

A legtöbb ember életében eljön az a pont, amikor mélyebb kérdések kezdik foglalkoztatni. Ki vagyok én? Miért vagyok itt? Mi helyes és mi nem? Mi dolgom az életben? Valami nem stimmel, változtatni kéne. Szorít a cipő, a munkahelyen nem érzem jól magam. Az eddig használt életstratégiák sorra megdőlnek. Ami eddig működött, már nem engem szolgál. Megindul egy útkeresés, a változtatás vágya, az önazonosság keresése. Válaszút elé érkezik  az ember: marad a megszokottnál, vagy változtat magán, a hozzáállásán és környezetére is ebben az irányban hat. Akik az utóbbi mellett döntöttek, és bátran belevetik magukat az ismeretlen, járatlan utak felderítésébe, alkalomadtán a sodrással szemben, egy új szellemben kezdik újra életüket, őket hívjuk sorsváltóknak. Ez a témája az idei Gyüttment Találkozónak, s ezt a gondolatot járja körül a Belső utak tere is.

Ennek szellemében idén a Belső utak terében minden nap egy-egy sorsváltó útját mutatjuk be facilitált beszélgetés keretében. Érdekes kanyarokat, megjárt életutakat ismerhetünk meg, melyek inspirációul szolgálhatnak, segítséget és reményt nyújthatnak az úton járók számára. A sorsunk megváltoztatása kemény belső munkát igényel, melyet különféle módszerek tudnak elősegíteni. Ilyen önismereti módszerek kipróbálására lesz lehetőség terünkben a tavalyihoz hasonlóan. Körüljárjuk a fontosabb témákat, többek között a hivatást, magánéletet, zenét, mozgást, művészetet, természetet és hitet. A Belső utak tere olyan témával foglalkozik, amely határos több másik udvarral is. Így programjainkban együttműködünk, a közös metszeteket megosztjuk egymás között a közösségi udvarral, a gyógyító térrel, a gazdálkodók terével és az éltető élelem udvarával.

Várunk idén is nagy szeretettel programjainkkal egy-egy személyes belső utazásra!

Udvargazda, Rónaháty Zsófia

Rónaháty Zsófia, udvargazda

Rónaháty Zsófia vagyok, a Belső utak tere udvargazdája. Már tavaly is találkozhattatok velem, ezért talán nem meglepő, hogy mivel foglalkozom: akár megbecsülik, akár nem, én olyan dolgokkal szeretem tölteni az időmet, aminek értelme van. Számomra pedig annak van értelme, ami az ember testi, lelki, szellemi fejlődését szolgálja. Így foglalkozom környezetvédelemmel a Kisközösségi Program munkatársaként, közösségi facilitátorként a társadalmi előremozdulást próbálom segíteni, permakultúrás tanulmányaimmal a fenntartható élelmiszer-termelés és önellátás témakörére fókuszálok, illetőleg a permakultúra keveset hangoztatott társadalmi szerepére.

Belső utam egyengetésére egy tibeti buddhista szellemiségű meditációs társaság irányított rá, mely által világképem 10 éves meditációs gyakorlást követően kiszélesedett. Azóta is kutatom az embert, természetét, s azt a határt, amely a megváltoztatható és a változatlan között húzódik. 

2021-ben elvégeztem Pablóék (Vágvölgyi Gusztáv Pabló és Szép Éva) közösségi facilitátori képzését, mely új utat nyitott előttem és lehetőségeket hozott Magyarország (öko)közösségeinek megismerésére. Folyamatosan képzem magam és igyekszem megragadni a kínálkozó lehetőségeket.

2022-ben elvégeztem a Magyar Permakultúra Egyesület PDC-tervező képzését is, jelenleg a tanársegédi program résztvevője vagyok.

Scroll to Top