Vándor Alapítvány – Nyúl Zsolt: CLAYGROUND – Játék természetes anyagokkal (gyerekfoglalkozás)

Időpont:
2023. augusztus 27., vasárnap
13:30 - 14:30

Helyszín:
Építő tér


CLAYGROUND
A természetes anyagok a hagyományos házak fő építőanyagai mellett, a korszerű, tudományos alapokon nyugvó fenntartható építészet alapelemei – így a fenntartható jövő, a környezetbarát emberi hozzáállás alapelveit képviselik. A természetes anyagok közül a föld az egyik legősibb, mindenhol rendelkezésre álló anyag – amely könnyen alakítható, veszélytelenül használható és egyszerűen újrahasznosítható.
Az általunk képviselt program az agyagos földdel és az ahhoz keverhető természetes adalékokkal dolgozik. A foglalkozás a gyakorlati, empirikus, közvetlen érintéssel szerezhető élményekre, tapasztalatokra koncentrál az életkornak megfelelő szakmai, műszaki háttér ismertetése mellett. A foglalkozás célja, hogy a gyerekekben felkeltse a kíváncsiságot, gyarapítsa szemléletmódjukat és ismereteiket.
A programnak 3 fő fázisa van:
Megfigyelés – az anyaggal való intenzív ismerkedés Mintakészítés – keverékek készítése, technológiák megismerése Alkotás – tanult ismeretek felhasználása 

VÁNDOR ÉPÍTŐMESTER ALAPÍTVÁNY

KÜLDETÉSÜNK
Egy fenntarthatóbb és tudatosabb építőiparért dolgozunk. Támogatjuk azokat a fiatalokat, akik elődeink tudására és a környezeti adottságokra építve, a jelen korra reagáló építési eljárásokat kutatják és valósítják meg.
Az Alapítvány fő célja, hogy mindenki számára elérhetővé tegye elődeink természetből merített építő tudását, illetve a jelenkor tudományos eredményeit, tapasztalatait, hogy felgyorsítsa egy fenntarthatóbb, egészségesebb építés kultúrára való áttérést és az ezeket gyakorló közösségek létrejöttét.

TEVÉKENYSÉGÜNK
Elkötelezett csapatunk előadásokat, gyakorlati foglalkozásokat tart, amelyek a fenntartható építészet megoldásait, anyag használatát és jó gyakorlatait mutatja be. Egészen kis kortól fontosnak tartjuk az ilyen típusú tapasztalatszerzési lehetőségek biztosítását – az építés, alkotás és az alkalmazott anyagok kreatív, környezettudatos szemléletmódot közvetítenek, amely az élet bármely területén fenntarthatóbb emberi jelenlétet ösztönöz.

NYUL ZSOLT
2010-ben végeztem a Pollack Mihály Műszaki Karon építészként. Ezután Berlinben kezdtem el a szakmai tevékenységemet. Négy és fél év után hazaköltöztem, a berlini munkámat viszont azóta is távmunkában folytatom.
Itthon több lehetőségem adódott a vályoggal és a természetes építőanyagokkal való ismerkedésre. 2017-ben ismerkedtem meg Radev Gergővel és a Sárkollektíva csapatával. Ezután több Nagyapám Háza által szervezett táborban vettem részt. Kezdetben tanulóként, később pedig mesterként.
2021-ben csatlakoztam a frissen alapított Vándor Építőmester Alapítványhoz azzal a céllal, hogy a fiatalokat minél előbb megismertessük a természetes építőanyagokkal.

Scroll to Top